DP4RSB60E60
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 4 Channel DC Reversing - Soft Start/Ramp Up, 0.5 sec - 18-32 VDC Control Voltage Range - 60 A Maximum Load ...
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
EACH Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Solid State Relay - 4 Channel DC Reversing - Soft Start/Ramp Up, 0.5 sec - 18-32 VDC Control Voltage Range - 60 A Maximum Load Current - 1-48 VDC Operating Voltage Range - Stop Mode matches Start Mode - Panel Mount.
Search Keywords: DP4RSB60E60
  • fornecedor:
    Sensata / Crydom
  • Número do item:
    DP4RSB60E60
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    48 V
  • Maximum Output Current:
    60 A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    DC
  • Input Voltage:
    32 V
  • Mounting:
    Screw
  • Circuit Arrangement:
    N/A
  • Dimension:
    104 x 73.5 x 35.1 mm