100PX220MEFC12.5X20
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 220uF - 20% - 100VDC - 12.5mm dia x 20mm - -55 to 105°C
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 100PX220MEFC125X20
  • fornecedor:
    Rubycon America
  • Número do item:
    100PX220MEFC12.5X20
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    100 VDC