EEU-FC1E182
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1800uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2205mA 5000h 105°C Automotive Bulk
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Bag Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: EEUFC1E182
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    EEU-FC1E182
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC