EEE-FKJ470UAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105°C Automotive T/R
Descrição +
Search Keywords: EEEFKJ470UAR
  • Número do item:
    EEE-FKJ470UAR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC