- TX2SA-12V
TX2SA-12V
Panasonic Electronic Components
The TX2SA-12V is a single side stable, surface-mount signal relay with a 2 Form C contact arrangement and a 12V DC nominal coi ...
Descrição
The TX2SA-12V is a single side stable, surface-mount signal relay with a 2 Form C contact arrangement and a 12V DC nominal coil voltage.
Search Keywords: TX2SA12V
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Panasonic Electronic Components
Número do item:TX2SA-12V
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
40 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:11.7 mA