- TQ2SS-L-1.5V
TQ2SS-L-1.5V
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 1.5VDC 32Ohm 2A DPDT (14x9.3x7.5)mm SMD General Purpose Relay
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Tube Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição
Search Keywords: TQ2SSL15V
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Panasonic Electronic Components
Número do item:TQ2SS-L-1.5V
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:JP
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
50 -
Relay Construction:Latching Single Coil
DC Coil Voltage:1.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14 x 9.3 x 7.5 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:46.9 mA