- SFN4D-DC12V
SFN4D-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 8A 4PST-NO/DPST-NC(53.3x33x14.5)mm THT
Descrição
Search Keywords: SFN4DDC12V
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Panasonic Electronic Components
Número do item:SFN4D-DC12V
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:EU
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:4PST-NO,DPST-NC
Maximum Current Rating:8 A
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-25 to 92 °C