- JS1A-B-24V-F
JS1A-B-24V-F
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/10AAC SPST-NO(22x16x16.4)mm THT
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BOX Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição
Search Keywords: JS1AB24VF
Número do item:JS1A-B-24V-F
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Maximum Current Rating:10
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Coil Resistance:1.6 KOhm