- G7L-2A-BUBJ-CB-AC12
G7L-2A-BUBJ-CB-AC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VAC 75Ohm 25A DPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Descrição
Search Keywords: G7L2ABUBJCBAC12
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Omron Electronics
Número do item:G7L-2A-BUBJ-CB-AC12
Alias/AKA:G7L2ABUBJCBAC12BYOMI
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:ID
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:12 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPST-NO
Maximum Current Rating:25 A
Mounting:Bracket Mount
Termination Style:Screw Terminal
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-25 to 60 °C