- G6K-2F-RF-DC12
G6K-2F-RF-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(12.8x7.8x5.4)mm SMD
Descrição
Search Keywords: G6K2FRFDC12
fornecedor:Omron Electronics
Número do item:G6K-2F-RF-DC12
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
300 -
Relay Construction:Non-Latching
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Pin Count:8
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:12.8 x 7.8 x 5.4 mm