- G2R-1A4-AC120
G2R-1A4-AC120
Omron Electronics
Power Relay 120VAC 10A SPST-NO(29x13x25.5)mm THT
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição
Search Keywords: G2R1A4AC120
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Omron Electronics
Número do item:G2R-1A4-AC120
Alias/AKA:G2R1A4AC120BYOMI
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:ID
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:120 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPST-NO10703
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:6.5 KOhm