D3V-21G3-1C4A-K
Omron Electronics
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 0.44N Screw Mount
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
Não Conformidade
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: D3V21G31C4AK
  • fornecedor:
    Omron Electronics
  • Número do item:
    D3V-21G3-1C4A-K
  • Unidade de medida:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Pole Throw Configuration:
    SPDT
  • Switch Configuration:
    N.O./N.C.
  • Actuator Material/Style:
    Stainless Steel/Long Hinge Lever
  • Contact Rating @ Voltage:
    21@250VAC A
  • Maximum Movement Differential:
    2 mm
  • Operating Force:
    0.44 N
  • Termination Style:
    Quick Connect
  • Dimension:
    74.2 x 10.3 x 30.2 mm