L50J200E
Ohmite
The L50J200E is a 50W, 200Ω fixed power resistor featuring a rugged, all-welded construction with a vitreous enamel coating.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
BOX Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: L50J200E
  • fornecedor:
    Ohmite
  • Número do item:
    L50J200E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    50 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C