E300K5R0E
Ohmite
Res Wirewound 5 Ohm 10% 300W ±400ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
BOX Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: E300K5R0E
  • fornecedor:
    Ohmite
  • Número do item:
    E300K5R0E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    300 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    5 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C