MIC5265-3.3YD5-TR
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 5-Pin TSOT-23 T/R
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MIC526533YD5TR
  • Número do item:
    MIC5265-3.3YD5-TR
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Function:
    LDO
  • Load Regulation:
    3 %
  • Junction to Case:
    145 °C/W
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.5@150mA V
  • Junction to Ambient:
    235 °C/W
  • Accuracy:
    ±2 %
  • Dimension:
    2.9 x 1.6 x 0.87 mm
  • Line Regulation:
    0.2 %