MCP4142-103E/P
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 10kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 8-Pin PDIP - Tube
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MCP4142103EP
  • fornecedor:
    Microchip Technology
  • Número do item:
    MCP4142-103E/P
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    60
  • Dimension:
    9.27 x 6.35 x 3.34713mmmm
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Supply Current:
    0.55(Typ) mA
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Control Interface:
    Serial (4-Wire, SPI)4712
  • Minimum Dual Supply Voltage:
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Memory Type:
    Non-Volatile4720
  • Family:
    MCP4142
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V