- ATTINY26-16PU
ATTINY26-16PU
Microchip Technology
MCU - 8-bit AVR RISC - 2KB Flash - 128 Byte SRAM - 128 Byte EEPROM - 16 MHz - 5V - -40°C to +85°C - 20 Pin PDIP - Tube
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Descrição
Search Keywords: ATTINY2616PU
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Microchip Technology
Número do item:ATTINY26-16PU
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542310015
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
18 -
Operating Temperature:-40 to 85 °C