381N100K
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (28.97 X 15.88 X 22.23mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 381N100K
  • fornecedor:
    Honeywell
  • Número do item:
    381N100K
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    28.97 x 15.88 x 22.23 mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 120 °C