SRP5030T-4R7M
Bourns
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.6A 53mOhm DCR 2020 T/R
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: SRP5030T4R7M
  • fornecedor:
    Bourns
  • Número do item:
    SRP5030T-4R7M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    4.6(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.053 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C