MF-RX185-2
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 60V 40A 2.1W 12.6s 0.08Ohm Radial 17.8 X 3.1mm T/R Automotive
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MFRX1852
  • fornecedor:
    Bourns
  • Número do item:
    MF-RX185-2
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    1.85 A
  • Trip Current:
    3.7 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    60 V
  • Maximum Trip Time:
    12.6@9.25A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.08 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.12 Ohm