3386W-1-502LF
Bourns
The 3386W-1-502LF is a single-turn, 3/8-inch square, side-adjust cermet trimming potentiometer with a resistance of 5 kΩ.
Descrição +
Search Keywords: 3386W1502LF
  • Número do item:
    3386W-1-502LF
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 9.53 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C