3296Y-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 4.83 X 11.55mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 3296Y1102LF
  • fornecedor:
    Bourns
  • Número do item:
    3296Y-1-102LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 4.83 x 11.55 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C