3262W-1-502LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - Multiturn - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.35 X 4.32 X 7.37mm - Pin - Through Hole.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Descrição +
Search Keywords: 3262W1502LF
  • Número do item:
    3262W-1-502LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 4.32 x 7.37 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C