- 1120-122K-RC
Description
High Current RF Choke Bobbin Core 1.2mH 10% 1KHz Ferrite 800mA 1.14Ohm DCR RDL
Search Keywords: 1120122KRC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:1120-122K-RC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504500000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
206 -
Inductance:1.2 mH
Type:High Current RF Choke
Impedance:N/A
Lead Pitch:15.24 mm
Tolerance:10 %
Technology:Bobbin Core
Maximum DC Resistance:1.14 Ohm
Maximum DC Current:800 mA