ERJ-3GEYJ301V
Panasonic
The ERJ-3GEYJ301V is a 300 Ω thick film chip resistor in a 0603 package with a ±5% tolerance and a 0.1W power rating.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Reel Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: ERJ3GEYJ301V
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    ERJ-3GEYJ301V
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    300 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C