ERA-6AEB105V
Panasonic
The ERA-6AEB105V is a high-reliability, 1 MΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a power rat ...
Descrição +
The ERA-6AEB105V is a high-reliability, 1 MΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a power rating of 0.125W.
Search Keywords: ERA6AEB105V
  • Número do item:
    ERA-6AEB105V
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C