EEE-FK1V221GP
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 35 V - 20% - 8 X 10.2mm - Surface mount - 600 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Reel Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: EEEFK1V221GP
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    EEE-FK1V221GP
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC