ECQ-E4105KF
Panasonic
Cap Film 1uF 400V PET 10% (26 X 8.5 X 18mm) Radial 22.5mm 105°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE4105KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-E4105KF
  • Unit of Measure:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    26 x 8.5 x 18 mm