TX2SA-12V-Z
TX2SA-12V-Z
Panasonic Electronic Components
em estoque: 7 500
MIN ORDEM: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
The TX2SA-12V is a single side stable, surface-mount signal relay with a 2 Form C contact arrangement and a 12V DC nominal coi ...
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
The TX2SA-12V is a single side stable, surface-mount signal relay with a 2 Form C contact arrangement and a 12V DC nominal coil voltage.
Search Keywords: TX2SA12V
  • fornecedor:
  • Número do item:
    TX2SA-12V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPDT
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    15 x 9.4 x 8.2 mm
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Coil Current:
    11.7 mA