G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
Omron Electronics
The G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 is a high-capacity, DPST-NO general-purpose relay featuring a 12VDC coil, upper bracket mounting, and ...
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
The G7L-2A-TUB-J-CB-DC12 is a high-capacity, DPST-NO general-purpose relay featuring a 12VDC coil, upper bracket mounting, and quick-connect terminals.
Search Keywords: G7L2ATUBJCBDC12
  • fornecedor:
    Omron Electronics
  • Número do item:
    G7L-2A-TUB-J-CB-DC12
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C