G7L-2A-TUB-J-CB-AC24
Omron Electronics
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
RoHS Compliant
Tray Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: G7L2ATUBJCBAC24
  • fornecedor:
    Omron Electronics
  • Número do item:
    G7L-2A-TUB-J-CB-AC24
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    24 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    DPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    25 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    0.25Quick Connect
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C