- G6S-2-DC12
G6S-2-DC12
Omron Electronics
Signal Relay 12VDC 2A DPDT( (14.8mm 7.3mm 9.2mm)) THT
Descrição
Search Keywords: G6S2DC12
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Omron Electronics
Número do item:G6S-2-DC12
Alias/AKA:G6S2DC12BYOMZ
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
1000 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 85 °C
Dimension:14.8 x 9.2 x 7.3 mm
Termination Style:PC Pin
Coil Current:11.7 mA