- G5V-2-DC12
G5V-2-DC12
Omron Electronics
General Purpose Signal Relay 12VDC 2A DPDT(20.5x10.1x11.5)mm THT
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Tube Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição
Search Keywords: G5V2DC12
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Omron Electronics
Número do item:G5V-2-DC12
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
500 -
Relay Construction:Non-Latching12534
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT12514
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Through Hole12526
Operating Temperature:-25 to 65 °C
Dimension:20.5 x 10.1 x 11.5 mm
Termination Style:PC Pin12536
Coil Current:41.7 mA