D50K3R0E
Ohmite
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 50W -A (+/-) 260ppm/AC - 3.0 Ohms
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
BOX Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: D50K3R0E
  • fornecedor:
    Ohmite
  • Número do item:
    D50K3R0E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Vitreous Enamel
  • Mounting:
    Bolt-On
  • Power Rating:
    50 W
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Resistance Value:
    3 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±260 ppm/°C