PIC24FJ64GB004-I/PT
Microchip Technology
PIC 24F microcontroller - MCU 16 bit - 3 V to 3.6 V - Pins: 44 - Package type: TQFP 44 – Speed 32 MHz – Flash 64 KB – SRAM 08 ...
RoHS Compliant
TRAY Embalagem
Descrição +
PIC 24F microcontroller - MCU 16 bit - 3 V to 3.6 V - Pins: 44 - Package type: TQFP 44 – Speed 32 MHz – Flash 64 KB – SRAM 08 Kbytes - I/O: 33 – A/D: 10 bit with 13 channels – 05 Timers – 04 x UART – 02 x SPI – 02 x I2C – 360,600 mg – SMD/SMT - ICSP – Siz
Search Keywords: PIC24FJ64GB004IPT
  • fornecedor:
    Microchip Technology
  • Número do item:
    PIC24FJ64GB004-I/PT
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    3A991.a.2
    160
  • Program Memory Size:
    64 KB
  • RAM Size:
    8 KB
  • ADC Resolution:
    10 bit
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C