- MCP4142-103E/P
MCP4142-103E/P
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 10kOhm - 128 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 8-Pin PDIP - Tube
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Descrição
Search Keywords: MCP4142103EP
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Microchip Technology
Número do item:MCP4142-103E/P
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542390090
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
60 -
Dimension:9.27 x 6.35 x 3.34713mmmm
Maximum Dual Supply Voltage:N/R
Maximum Supply Current:0.55(Typ) mA
Digital Supply Voltage:N/R
Control Interface:Serial (4-Wire, SPI)4712
Minimum Dual Supply Voltage:N/R
Maximum Single Supply Voltage:5.5 V
Memory Type:Non-Volatile4720
Family:MCP4142
Minimum Single Supply Voltage:1.8 V