- MCP1711T-22I/5X
MCP1711T-22I/5X
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 2.2V 0.15A 4-Pin UQFN EP T/R
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Descrição
Search Keywords: MCP1711T22I5X
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Microchip Technology
Número do item:MCP1711T-22I/5X
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542390090
COO:JP
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Function:LDO
Family:MCP1711
Load Regulation:50 mV
Line Regulation:0.19 %
Junction to Case:15(Typ) °C/W
Maximum Dropout Voltage @ Current:0.47@50mA,1.05@150mA V