CW1L-M1E10Q4A
IDEC Corporation
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 240VAC 240VDC Momentary Contact Panel Mount Screw
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: CW1LM1E10Q4A
  • fornecedor:
    IDEC Corporation
  • Número do item:
    CW1L-M1E10Q4A
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Pole Throw Configuration:
    SPST
  • Bushing Type:
    Threaded
  • Switch Configuration:
    N.O.
  • Contact Rating @ Voltage:
    10A@120 VAC
  • Actuator Style:
    Flush Round Button
  • Illumination:
    N/R
  • Terminal Type:
    Screw
  • Body Orientation:
    Straight
  • Dimension:
    30mm x 49.2mm x 45.1 mm