KLT1C12DC12
Hasco Relays
Power Relay 12VDC 12A SPDT (( 19mm 15.5mm 15.5mm)) Through Hole
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: KLT1C12DC12
  • fornecedor:
    Hasco Relays
  • Número do item:
    KLT1C12DC12
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    400 Ohm