CWN-300-26-0000
CW Industries
Conn IDC Connector HDR 26 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: CWN300260000
  • fornecedor:
    CW Industries
  • Número do item:
    CWN-300-26-0000
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Type:
    IDC Connector3594
  • Body Orientation:
    Right Angle3574
  • Gender:
    HDR3578
  • Mounting:
    Through Hole3586
  • Pitch:
    2.54 mm
  • Number of Contacts:
    26
  • Maximum Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum Current Rating:
    1 A
  • Termination Method:
    Solder3593
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C