026TB32R501B1A1
CTS Corporation
Wirewound Potentiometer - 500 ohm ±20% - 5W - Linear Taper - 1.0"x.250" Dia Round Shaft - 3/8"x.375" Bushing - Solder Lug
+ see all
ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
BULK Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 026TB32R501B1A1
  • fornecedor:
    CTS Corporation
  • Número do item:
    026TB32R501B1A1
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    37.31 x 23.8 x 31.71 mm
  • Operating Temperature:
    -30 to 105 °C