- MF-RX185-2
MF-RX185-2
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 60V 40A 2.1W 12.6s 0.08Ohm Radial 17.8 X 3.1mm T/R Automotive
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Bourns
Número do item:MF-RX185-2
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Hold Current:1.85 A
Trip Current:3.7 A
Maximum Current Rating:40 A
Maximum Voltage Rating:60 V
Maximum Trip Time:12.6@9.25A s
Minimum Initial Resistance:0.08 Ohm
Maximum Initial Resistance:0.12 Ohm