3362H-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: 3362H1502LF
  • fornecedor:
    Bourns
  • Número do item:
    3362H-1-502LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 6.99 x 4.7 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C