- 3296Y-1-102LF
3296Y-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 4.83 X 11.55mm - Pin - Through Hole.
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição
Search Keywords: 3296Y1102LF
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Bourns
Número do item:3296Y-1-102LF
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
100 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:25(Elec) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.5 (1/2) W
Resistance Value:1 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:9.53 x 4.83 x 11.55 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C