IELR1-1-62F-12.0-91-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 12A 250VAC
Description +
Search Keywords: IELR1162F12091V
  • Part No:
    IELR1-1-62F-12.0-91-V
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Magnetic
  • Voltage Rating:
    250 VAC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    12 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C