IELR1-1-51-15.0-A-91-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 15A 80VDC
Description +
Search Keywords: IELR1151150A91V
  • Part No:
    IELR1-1-51-15.0-A-91-V
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Magnetic
  • Voltage Rating:
    80 VDC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    15 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C