IELK11-1REC4-62F-100.-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 100A 240VAC/415VAC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: IELK111REC462F10001V
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IELK11-1REC4-62F-100.-01-V
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    240,415 VAC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    100 A
  • Terminal Design:
    Stud
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C