IEGH11-1-63-20.0-01-V
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 2Pole 20A 277VAC
Description +
Search Keywords: IEGH1116320001V
  • Supplier:
    Sensata / AIRPAX
  • Part No:
    IEGH11-1-63-20.0-01-V
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3
  • Type:
    Hydraulic Magnetic
  • Voltage Rating:
    277 VAC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    Push-On
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C